Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Cumhurbaşkanı Tatar’ın, Gazimağusa’nın kurtuluşunun 48. yıl dönümüyle ilgili açıklaması:

Cumhurbaşkanı Tatar’ın, Gazimağusa’nın kurtuluşunun 48. yıl dönümüyle ilgili açıklaması:
REKLAM ALANI
16.08.2022
A+
A-

 

 

 

Cumhurbaşkanı Tatar’ın, Gazimağusa’nın kurtuluşunun 48. yıl dönümüyle ilgili açıklaması:

“Yıllarca süren esaret ve onurlu bir yaşam için sergilediğimiz direnişin sonunda ilan ettiğimiz devletimizde, hür bireyler olarak güven içerisinde yaşayan halkımız, her koşulda olduğu gibi bundan sonra da devletine sıkı sıkıya sarılarak her alanda çok daha güçlü bir KKTC yaratılması hedefine özveriyle devam edecektir”

facebook sharing buttontwitter sharing buttonlinkedin sharing buttonwhatsapp sharing buttonprint sharing button

 

 

 

 

 

“Kıbrıslı Türklerin özgürlüğe ve güvenliğe kavuştuğu Mutlu Barış Harekâtı’nın ikinci safhasında Gazimağusa’nın hürriyetinin 48’inci yıl dönümünü kutluyoruz.
Anavatan Türkiye’nin uluslararası antlaşmalardan kaynaklanan meşru müdahalesi ile Kıbrıslı Türklerin yıllar boyu süren esareti sona ermiş, tüm Kıbrıs’a barış gelmiştir.
Egemenliğimizin, hürriyetimizin ve elde ettiğimiz bağımsızlığımızın nişanesi devletimizden vazgeçmeyeceğiz. Yıllarca süren esaret ve onurlu bir yaşam için sergilediğimiz direnişin sonunda ilan ettiğimiz devletimizde, hür bireyler olarak güven içerisinde yaşayan halkımız, her koşulda olduğu gibi bundan sonra da devletine sıkı sıkıya sarılarak her alanda çok daha güçlü bir KKTC yaratılması hedefine özveriyle devam edecektir.
Devlet kurma erdemine erişen Kıbrıs Türkü, her koşulda devletini geliştirmenin sorumluluğuyla bugün büyük bir çaba sarf etmektedir ve bu çaba artarak sürecektir.

Evlatlarımıza bırakacağımız en büyük miras egemenlik, güvenlik ve hür bir yaşam olacaktır. Yıllarca federasyon kisvesi altında amaçlanan, Türkiye Cumhuriyeti’ni Kıbrıs’tan tamamen koparmak, nüfus olarak fazla olan Rum tarafının emeli olan ‘çoğunluk azınlık’ ilişkisini yaşama geçirmekti.

Halkımın desteğiyle göreve gelmemle birlikte, Anavatan Türkiye ile tam bir uyum içerisinde yürüttüğümüz yeni Kıbrıs siyasetiyle hakkaniyetli, gerçekçi bir anlayış ortaya konmuş ve bu siyaset tüm dünyaya anlatılmaya başlanmıştır.
Geçmişte yaşananlardan ders çıkararak geleceği kurgulamanın sorumluluğunun bilinciyle bugün eşit ve egemen iki devletin iş birliğini öngören çözüm vizyonumuzla yolumuzda emin adımlarla yürüyoruz.

Egemen devletimize, Mavi Vatan’daki hak ve çıkarlarımıza, müktesep haklarımıza ve Anavatan Türkiye’nin her hâl ve koşulda garantörlüğüne sahip çıkmak, tarihe karşı en büyük sorumluluğumuzdur.
Gelişen KKTC ile çok daha gelişmiş bir Gazimağusa yaratılması hedefimizin en büyük adımlarından biri de başbakan olarak görev yaptığım dönemde orta koyduğum Maraş açılımıdır. Hiç kuşkusuz limanı, üniversitesi, turistik tesisleri ve tarihi ören yerleriyle önemli bir yerleşim yeri olan Gazimağusa, Maraş açılımıyla çok daha değerli bir yerleşim yeri ve cazibe merkezi olabilecektir. Maraş açılımı, KKTC’ye hem siyasi hem turizm hem de ekonomik anlamda çok şey kazandırmıştır, kazandırmaya da devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize bir kere daha Yüce Allah’tan rahmet, gazilerimize en derin şükranlarımı sunuyorum.”

Dosya Adı

kaynak:https://kktcb.org/tr/cumhurbaskani-tatarin-gazimagusanin-kurtulusunun-48-yil-donumuyle-ilgili-aciklamasi-10116

 

 

REKLAM ALANI
Arabic Arabic Azerbaijani Azerbaijani Chinese (Simplified) Chinese (Simplified) English English German German Japanese Japanese Kazakh Kazakh Kyrgyz Kyrgyz Russian Russian Spanish Spanish Turkish Turkish Urdu Urdu Uzbek Uzbek